“Приказна за самовилата” е краткометражен филм, напишан и режиран од Karl Lagerfield за Шанеловата колекција за крстарење 2011/2012. Во филмот учествуваат најомилените лица на дизајнерот како Anna Mouglalis, Amanda Harlech, Kristen McMenamy, Freja Beha, Bianca Balti, Baptiste Giabiconi, Brad Koening, Jake Davies, Mark Vanderloo, Oriol Elcacho, Sébastien Jondeau, Seth Kuhlmann.
“Ова е филм за неразумното користење на парите кое започнува со насилство, а завршува со чувство”, објаснува Karl Lagerfield.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Уметност на чкорче
Следна објаваВреме е за "Мапет Сагата"
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР