I’m watch содржи Freescale IMX233  процесор и е опремен со 1.54 инчен TFT дисплеј на допир со резолуција од 200 х 200 пиксели, 4GB вградена меморија и 64MB RAM меморија. Неговата внатрешна батерија 450mAh Li-Po  ќе обезбеди околу три часа  употреба или до два дена во мирување.

Новиот I’m watch моментов е достапен за 300 € и ќе биде достапен во продавниците на 30 јануари 2012 година. Погледнете го видеото за повеќе детали.

 

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР