Унгарскиот фотограф, Bence Bakonyi заедно со Kira Koroknai, направиле серија фотографии на кои луѓето се прикажени како способни да лебдат во воздухот. Луксузни места во кои човековите фигури заземаат несекојдневна позиција, лебдејќи во воздухот. Несекојдневно, креативно, со доза елеганција и луксуз… прекрасно.

7

6

5

4

3

2

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов бесплатен чоколаден секс – Кит Лоу
Следна објаваPaperman (2012) | Walt Disney Studios
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР