Во пресрет на празниците ви презентираме една интересна фотографија од 1983та година на која го гледаме Мистер Т во улога на Дедо Мраз, пред елката во Белата Куќа и тогашната прва дама на САД Ненси Реган која бакнувајќи го, му кажува што сака за Божиќ.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДувачот на стакло од Мурано – Марина Фиорато
Следна објаваVintage божиќен филм | Santa Claus (1898)
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР