Која е иднината на издаваштвото? Со сите нови медиумски форми кои никнуваат секој ден, не е нелогично да се запрашаме… дали книгите се мртви? Penguin Group се одбидува да одговори на парадоксалното прашање преку ова паметно видео. Подготвено од страна на UK branch of Dorling Kindersley Books, првично наменета за продажба на нивната конференција, видеото станува неверојатен хит и се споделува он-лајн насекаде низ светот, иако истото беше промовирано пред повеќе од две години. „Иднината е запишана и ние сме дел од неа“, се вели во истото. Уживајте во досетливиот пресврт на средината!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазбудете го детето во вас!
Следна објаваКако се прават фотографиите од природата
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР