Инспирирана од мистиката, бесконечноста и магичноста на универзумот, пред Вас е естетската приказна наречена Cosmic Tribalism. Уметничка визија на фотографот Виктор Наумовски и дизајнерот Ирина Тошева, соработка совршено манифестирана во серија фотографии. Фотосесијата со футуристички призвук, успешно ги сплотува мистериите на вселената во неколку фото-кадри.

Шминка | Viktor Mircevski
Фризура | Studio Allure

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКристалниот свет на Swarovski
Следна објаваИнспиративно, од Робин Шарма
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР