Каде што се будат инспиративните мисли, а се раѓаат креативните планови, таму ќе најдете и магична прав и трошки среќа.Таму се и две девојки, креативки, Викторија Ланговска и Магдалена Дилевска, кои ги преплетуваат сите убави моменти заедно со боите и го комбинираат спектарот на текстурите со конците.
Преплет е креативно студио, свет каде што владеат рачно изработените предмети кои го претставуваат најискрениот производ на една идеја. Во нивното студио се преплетуваат аксесоари кои ќе го направат домот потопол, а вашиот моден стил поуникатен. Мали работи, кои со гаранција ќе ви го разубават денот и одбележат секој момент.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИмпресионистички слики | Andre Kohn
Следна објаваНаправи сам | Украсни новогодишни сијалички
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР