За костимот да биде целосен, потребни се и соодветни чевли. За модното шоу на Victoria’s Secret за 2012та година беше ангажиран Nicholas Kirkwood кој изработи чевли инспирирани од шест теми, задржувајќи го сексипилот на овој бренд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Сонување
Следна објаваЉубов на прв поглед
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР