Непишано правило е дека оние на кои домот им е дел од станбена зграда по малку им завидуваат на оние кои живеат во куќа, поради една единствена причина – дворот со градина. Задоволството да се ужива седејќи на отворено, во опкружување на шарени цвеќиња пиејќи го првото утринско кафе, е огромно и без разлика на општото мислење, не е ограничено на привилегираните класи.

Овие 15 шармантно уредени мали балкони се дел од различни шведски станови и се одличен пример за тоа дека и мал станбен балкон може да изгледа беспрекорно, притоа да биде удобно отворено катче, совршено за релаксирање како во дневна, така и во ноќна атмосфера.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПонуда за брак во книга
Следна објаваВолшебниот свет на Dior
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР