Тргнувајќи од фактот дека поларните мечки како едни од најпознатите фасцинантни суштества на планетата Земја послужуваат за повеќекратна инспирација, воопшто не не’ зачудува фактот што дизајнот на ова парче мебел ја презема силуетата на загрозените видови. Најновото парче на површината е Железниот Џо, поларна мечка потпишана од студио iBride. Дизајнирана ос страна на Benoit Convers, основната намена е да складира поголема количина на книги, умешно да го одржи притисокот и да го зачини просторот – обоена во црна или бела површина, Поларниот Џо може да биде Ваш за „само“ 5.880 $.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсен во Кембриџ
Следна објаваМит или вистина | Страница 99
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР