Нашата мисија за детектирање на книжарници долж напоредниците и меридијаните не завршува со бројот 10. За денес, третиот сет од 5 книжарници е презентиран пред очите на пасионираните читатели и трагачи го географски адреналин. Доколку не сте во тек, потсетете се на првиот и вториот предлог кои го прегрнуваат глобусот, согласно читателскиот инстинкт.

Лос Анџелес, САД

Порто, Потругалија

Брисел, Белгија

Мексико Сити, Мексико

Буенос Аирес, Аргентина

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 работи кои ги научивме од татковците
Следна објаваПоследното лето – Ен Брешерс
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР