Иако убавината е релативна работа и за вкусовите не се дискутира, во САД уште од 1970та година се организира изборот за најгрдото куче на светот. Победникот добива чек од 1,000 долари, годишна залиха од кучешки бисквити како и многу медиумски публицитет. Во конкуренција од 28 кандидати, за најгрдо куче за 2012та година беше избрано Mugly. Погледнете од фотографиите каква беше атмосферата на овој избор.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативни маски за iPhone
Следна објаваСакајте го…
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР