Култната приказна на Ернест Хемингвеј, „Старецот и морето“ преку ефектите на сопствениот минимализам во суштината, како да страда од синдром на дополнување: за таа цел, визуелната екранизација од страна на проф. Reiner Nachtwey и Hagen Reiling преку раскажување на приказната, на бела хартија со црно мастило е полн погодок.

Ефектот кој е постигнат е како спој на филм и сликовница – овој проект е направен како училишна задача, поткрепен со нема филозофска и наративна содржина, за која се надеваме дека дртежот на Reiling добил највисока оценка. Музиката е Awolnation: Sail, додека анимацијата е препишана на Marcel Shcindler.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваApple модна колекција од 80тите
Следна објаваФото на денот | 54 години подоцна
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР