Новиот спот на кралицата на поп музиката Madonna е за нејзината втора песна  од нејзиниот 12 по ред студиски албум MDNA.

Црно белиот спотот пристигна завиткан во синџири со полу голи прекрасни машки танчери кои заедно со Мadonna танцуваат и изгледаат прекрасно во црни холахопки и високи потпетици.

 

Спотот е режиран од фотографите Mert&Marcus и потсетува на нејзините спотови од 90 години на минатиот век.

Браво Мadonna.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКласични фотографии | Павел Титович
Следна објаваДобредојдовте во Мравкоград
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР