Dark Shadows(Темни сенки) е филм на режисерот Tim Burton кој премиерата треба да ја има на 11 мај.
Во 1752 година семејството Колинс од Ливерпул, Англија плови кон Северна Америка .Нивниот син Барнабас израснува во богат плејбој во Колинспорт и е господар на Колинсвуд замокот. Во него се заљубува вештерката Ангелика Боучхард, но тој и го крши срцето. Како одмазда таа го претвора во вампир и го закопува жив.

Во 1972 тој е ослободен случајно од неговиот ковчег и тргнува кон својот прекрасен замок но тој веќе е окупиран однегови потомците кои сите кријат темни и застрашувачки тајни.

Во филмот главни улоги играат Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Eva Green.

Филмот е комедија-фантазија базиран на готик операта со исто име од 1966-1971 година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрата бит бокс изведба на Hit The Road Jack
Следна објаваАртисти | Hercules and Love Affair
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР