Hercules and Love Affair е музичкa хаус група формирана од DJ Andy Butler Њујорк. Членови се Andrew Butler, Kim Ann Foxman, Mark Pistel .

Нивниот деби албум “Hercules and Love Affair” беше издаден во 2008 година доби позитвни критики со што обезбеди место на top 40 (најдобри) во неколку земји. На албумот гостин им беше Antony Hegarty за синглот “Blind”.

Истата година имаа и голема турнија на која им се придружи и Nomi Ruiz.

Во јануари 2011 го издаваат и вториот албум “Blue songs” каде гостуваат Aerea Negrot and Shaun Wright.

Погледнете го видео записот за песната “Painted Eyes”

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм | Dark Shadows(2012)
Следна објаваКласични фотографии | Павел Титович
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР