Рускиот дизајнер Ана Неклеса создаде интересен дизајн на маса која има форма на балетски танц и ја нарече Жизел.

Таа е ниска дневна маса направена од челик или алуминиум употребен за фустанот и обоено дрво најчесто даб за нозете на балерината.

 

Ана вели дека инспирацијата и е од нејзината преголема љубов кон балетот кој целиот израз, суптилност и поезија на руската душа, а во исто време танц предводен од сила.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCalvin Klein | “CK One color” козметика
Следна објаваВидлива срцевина
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР