18 години по излегувањето на првиот unisex парфем на “Calvin Klein” во 90тите “CK One”, кој беше голем хит, овој бренд се одлучи да лансира нова линија на козметика по прифатливи цени, наречена “CK One Color”. Новата линија е минималистичка и неутрална, со над 130 видови на пудри, маскари, моливчиња за очи и кармини. Ќе биде пуштена во продажба во април.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧанти од цртан филм
Следна објаваТанцот на балерината
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР