Оваа пролет голем тренд се и потпетиците во пастелни тонови. Ги одбравме најдобрите, за секој вкус, од Oscar de la Renta, Giuseppe Zanotti, Alexander Wang и други. Кои највеќе ви се допаѓаат?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмешни очиња на улиците
Следна објаваРетро автомобили | Andreas M. Wiese
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР