За да не биде само здодевeн транспорт метро станиците низ светските метрополи дополнително вложиле во својот дизајн и архитектура создавајќи подземни палати, музеи и уметнички галерии.

Софистицираната архитектура и уметничките дела се докажале како атркција за посетителите и прекрасен инспиративен и провокативен ентериер за дневните патници.

 

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеобичен и оргинален дизајн | Michel Haillard
Следна објаваНовите фризури на Барби
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР