Инспириран од урбаниот начин на живот и хип – хоп културата, Darkloud Silver создаде уникатна линија на накит за момци и девојки кои работат како DJ. Оваа колекција се сосотои од разни прстени и привезоци кои се симбол на модерната музика.

Компанијата Darkloud е основана во 2005 година, од страна на Nathan Thomas – изработувач на накит од Сиднеј, а нивното мото е: “Ние произведуваме за поединецот”. Сите парчиња накит се изработени од злато, сребро и платина, а нивната цена се движи од 300 до 750 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКодот на Да Винчи – Ден Браун
Следна објаваЛуѓе како пиксели
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР