И покрај високите температури зимата продолжува и според се ни претстојат студени денови. Сезоната на скијање пристига, иако планините до пред некој ден беа зелени, но денес снегот сепак ги побеле.

Чизмите се незаменлив дел на секое пешачење на снег. Ни ги загреваат стапалата и ги штитат од снег. Иако основната функција е да не загреат, тие можат да бидат со супер изглед, многу модерни.

Оваа година овие чизми се голем хит, а иако многумина мислат дека чизмите се резервирани исклучиво за снежните планини, модерните девојките ги носат дури и низ градот.

Со години најпопуларни беа чизмите Ugg или Inuikii, но оваа година тоа не е така. Дефинитивно најпопуларните чизми се оние од брендот Moon Boots.

Moon Boots се многу квалитетни чизми кои навистина ќе ве заштитат од зимата, а во нив ќе бидете и забележени.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗИМСКИ ПОПУСТИ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!
Следна објаваКЛУЧНИ ЗИМСКИ МОДНИ ТРЕНДОВИ ЗА ЗИМА 2023 ГОДИНА
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ