Капути со леопард принт ги освоија модните писти и Инстаграм

Оваа сезона се задолжителни, а вака стилските девојки ги комбинираат …

Леопардовите палта се дефинитивно еден од најубавите трендови за есен и зима 2022/23 година, а познатите трендсетерки веќе набавија парчиња со ваков принт.

Дури и познатите убавици го вклучија ова парче во својата гардероба. Така, на пример, водителката и модел Алекса Чанг искомбинир кратко палто со животински принт со тесни фармерки и така ја „скрши“ лежерната комбинација.

Слично нешто своевремено направи и Кендал Џенер, која покажа дека овој дезен „оди“ дури и со обичен сив дуксер и дека тоа е најлесниот начин во секое време да изгледате тренди и шик.

Од друга страна, модната „ветеранка“ Кејт Мос одржа лекција за стил и комбинираше тренди капут во бохо стил кој многумина, сигурни сме, со задоволство ќе го копираат.

Не смееме да ја заборавиме Викторија Бекам која секоја година им се враќа на мантилите и капутите со својот омилен принт.

А, секако, убавата манекенка Џиџи Хадид во својот гардеробер има и прилично голем број парчиња со леопард принт, а веќе неколку пати е видена во нејзиното омилено капутче.

Рози Хантингтон-Вајтли го докажува својот статус на супермодел со впечатлив капут со леопард принт и кожни панталони затегнати со кожа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа посебните естетики во македонската љубовната поезија- Катица Ќулавкова
Следна објаваБалетот ‘Рајмонда’ од Александар Глазунов во НОБ (29.10.2022)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ