Кога станува збор за модните додатоци, секој од нив носи посебна приказна и важност во сезоната во која доминира.

На пролет и лето, главни се лесни марами, очила за сонце, сандали и влечки, додека за време на есен / зима сезоната, шалови, капи, ракавиците и чизми со право го заземаат своето место на врвот на нашата must have листа.

Како што и самите знаете, многу брендови веќе ги претставија своите колекции за зима, а сега им се придружува и Изабел Марант. Познатата модна куќа ја ангажираше Тејлор Хил да ја започне својата кампања есен / зима 2020 година, каде чизмите се во центарот на вниманието.

Тејлор позираше пред објективот на Марко Рабадан, каде носи елегантни комбинации на облека, нагласени со парчиња накит, чизми и чанти.

Длабоките чизми, кои одат скоро до колена, се нагласени со шармантни потпетици и метални детали, кои лесно можат да станат вашиот омилен дел од сезоната есен / зима.

СПОДЕЛИ
Претходна објава●Основоположниците на современата македонска уметност●
Следна објаваУникатен дизајнерски мебел Reflection Collection!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ