Колекција есен/зима 2020

Во модната колекција на Boss, сè беше во знак на иднината, односно старата Boss естетика претставена на нов, модерен начин.

Целата колекција е богата со кафено-црвени нијанси во контраст со привлечната  пастелна виолетова која се наоѓа дури и на додатоците како што се торбите.

Во фокусот, се разбира, се елегантните сакоа со широки кроеви, претставени во комбинација со лесни здолништа, додека од друга страна, главниот збор го имаат кожните панталони и удобните џемпери.

Дури и класичниот Boss не им одолеа на ресите, па ги вметна на торби, шалови и долги елеци.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDolce & Gabbana – колекцијата есен/зима 2020 ја посветија на своите уметници!
Следна објаваОд Kate до Kendall – Liu Jo i Kendall Jenner заедно слават 25 години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР