Почитувани,

ни претставува особена чест да Ве поканиме на промоцијата по повод второто издание на „Парада на марионетките“, авторско ремек-дело на младиот писател во подем – Евгениј Хоуп. За таа цел, Ви посакуваме паметен избор за прославување на утрешниот датум, во 14 часот во клуб Матица:

ВИНО, ЉУБОВ И КНИГА
ВЕ ОЧЕКУВАМЕ НА 14 ФЕВРУАРИ ВО 14 ЧАСОТ 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Предлози за Св. Валентин
Следна објава“Големото јаболко” е моја инспирација | Боби Дојчиновски
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР