За сите прилики!

Можете да најдете буквално се, во новата колекцијата Balmain Pre-Fall-2020. Оливие Рустен се потрудил да создаде гардероба за секоја пригода и во колекцијата има простор за луксузни вечерни фустани и удобна облека за секој ден.

Во 2020 година, модната куќа ја слави својата 75-годишнина, па Рустен додаде во колекцијата од клучните елементи на ДНК-то на модната куќа Balmain од 50-тите до 90-тите.

Уште од раните епохи, во линијата се наоѓаат буржоаските париски јакни од твид и свилени блузи, а во 80-тите се појавија мини фустаните од сатен, кожа и кадифе украсени со злато.

Топлите јакни и палтата со твид ви даваат идеја како да додадете винтиџ лежерна  нота во зимска гардероба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелена архитектура за зачувување на животната средина!
Следна објаваКамерна изложба на црногорскиот уметник Џелош Џокај во соработка со Музеј и галерија од Подгориц
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР