Во вторник 14ти Февруари Здружението “Млади за љубов” познати по Кампањата “Гратис Гушкање” ќе имаат хуманитарна акција во соработка со младите од Црвен Крст.

Ќе се собираат средства за семејство, социјален случај од Долно Лисиче, чиј син боледува од церебрална парализа. Ќе биде поставен штанд во Гимназијата “Јосип Броз Тито” на кој ќе се продаваат слатки и рачно изработени честитки од 8 до 13 часот.

Во 13.30 часот акцијата и гушкањето ќе продолжат во ГТЦ до 15 часот.

Дојдете, донирајте, купете од слатките и честитките и помогнете некому што му е најпотребно! Бидете хумани, подарете љубов!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSpongeBob SquarePants модни ликови
Следна објаваНаправи сам | Предлози за Св. Валентин
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР