Следејќи го трендот на годината, новата колекција на брендот IVV има еклектичен стил инспириран од различни светови и ни ја раскажува приказната за модерен и динамичен стил на живеење, каде што како протагонисти постојано бараме ексклузивност и квалитет.

Универзумот на формата, секогаш обновен и повторно интерпретиран, во овој случај ги комбинира традицијата и модерноста. Чисти, линеарни и речиси минимални форми, добиваат повеќе декоративни, синусоидни и геометриски форми, во комбинација на естетиката и функционалноста.

IVV predstavlja novu kolekciju dekoracijeIVV predstavlja novu kolekciju dekoracijeIVV predstavlja novu kolekciju dekoracijeIVV predstavlja novu kolekciju dekoracije

 

IVV predstavlja novu kolekciju dekoracijeIVV predstavlja novu kolekciju dekoracije

IVV predstavlja novu kolekciju dekoracije

IVV predstavlja novu kolekciju dekoracije

IVV predstavlja novu kolekciju dekoracije

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMакедонски филмови во Данска
Следна објаваКако модерните жени носат одела со пантолони
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР