Појадок е најдоброто нешто што можете да го направите за себе во утринските часови, дури и кога сте уморни и ненаспиени.
Раниот појадок го раздвужува метаболизмот, ја обновува енергија и го создава патот за добар ден.

Неколку идеи за здрав и брз појадок:

Овсена каша
Многу е лесно да се направи, а во неа може да додадете состојки богати со протеини кои ќе придонесат за вашето здравје, со низок удел на јаглехидратите.

Јогурт
Ласен е и можете да го понесете со себе, а во него имате различни вкусови, така што никогаш не може да ви досади. Трудете се да го користите тој кој има повеќе протеини. Избегнувајте го оној со вишок на маснотии и јаглехидрати.

Белки од јајца

Овој вкусен и здрав дел од јајцето ќе се свари за пет минути, а е полн со протеини. Секогаш можете да го земате со зеленчук, а ова е одличен начин да имате балансиран почеток на денот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата Chanel кампања за очила е во стилот рокабили!
Следна објаваMercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР