За помалку од месец дена започнува фестивалот “Exit” каде традиционално настапуваат звучни имиња од светот на музиката. На овогодинешниот список се наоѓаат како никогаш до сега многу познати музичари, а помеѓу нив е и феноменалната уметница и пејачка кoја со право го носи епитетот”жива икона”, Грејс Џонс. Автентична во своите настапи, таа е незаменлива појава и модна икона во модерната уметност. Нејзинииот настап на фестивалот ќе биде вистински спектакл кој не смее да се пропушти.

Exit фестивалот ќе сеодржи од 12 до 15 јули на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, а покрај Грејс ќе настапат и; David Guetta, Nina Kraviz, Martin Garrix, Ziggy Marley, Fever Ray, Solomon, My Baby, Tale of us и многу други.

Интересно е да се спомене овогодинешната крилатица на фестивалот која гласи: “Излезот е во слободата”.

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 многу важни причини зошто треба почесто да јадете цреши!
Следна објаваФустани кои треба да ги имате за ова лето!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР