Zulkarnain Ismail е малезиски фотограф кој ја спојува документираната реалност со фикција во своите фотографии. Со користење Photoshop, тој им дава на своите фотографии бајковит сјај. Повеќе за неговата работа можете да погледнете на неговиот Instagram.

Image may contain: sky, cloud and outdoor

Image may contain: sky, cloud and outdoor

Image may contain: ocean, water, outdoor and nature

Image may contain: ocean, sky, outdoor and water

Image may contain: sky, cloud, outdoor and nature

Image may contain: cloud, sky, outdoor, nature and water

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDANCHI е серијалот кој стои зад напуштените згради во Токио!
Следна објаваХороскоп за ден 23.03.2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР