Насмевката, отворената врата, учтив поздрав, мала донација на некој просјак или уличен музичар се само некои од работите со кои може да разубавивме нечиј ден.
Здружението “Млади за љубов”, попознати како гушкачите со својата акција за собирање стари играчки му го разубавија денот на ова детенце. Неговата искрена насмевка и среќа на лицето кажуваат се’.
Добрината и хуманоста не познаваат граници.
Израдувајте и Вие некого денес!

Фото | Стефани Павловска

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимски карневал – Квебек (Канада)
Следна објаваМодни додатоци кои се јадат | Fulvio Bonavia
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР