Со години, Ikea е во првите редови на светскиот пазар кога станува збор за достапен мебел, садови и декорација за домот. Сепак, во изминатите години, конкуренцијата силно тргна во акција. Големите брендови кои досега се занимаваа исклучиво со мода  и модни додатоци го проширија својот бизнис кон секторот – дом.

Со достапни цени и пред сè, луксузен изглед на понудените предмети, H & M веднаш не освои. Zarа Home ни е веќе добро познат, но H & M Home, се уште не е добро познат за нас. Можеби поради фактот дека од овој бренд немаме продавница (за сега), а и немаме навика да купуваме преку Интернет. Меѓутоа понекоаш треба и да си дозволиме, бидејќи H & M Home колекциите се идеални за оние кои ја сакаат едноставноста со доза на луксуз и со поволна цена.СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако изгледа љубовта, независно дали сте во врска или не!
Следна објава4 причини зошто треба почесто да се консумура коморачот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР