Црвениот капут кој го освои Instagram и е на врвот на новогодишните и божиќни желби на сите модерни жени.

Станува збор за капут на Banana Republic, односно, од соработката меѓу брендот и Оливија Палермо. Во 2016 година, овој бренд ја номинираше оваа модна икона за свој  глобален амбасадор на стилот.

Вистинската ѕвезда на таа соработка е црвениот капут во кој сите блогерки, а и ние, се заљубивме. Волнениот капут кој паѓа под колена е украсен со интересни и впечатливи златни детали.

Долгите ракави се дополнително истакнати со златни копчиња и везови, кои се протегаат по целиот капут.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот волшебен зимски пијалок доаѓа од Nutella!
Следна објаваKwan Yeuk Pang, сликарот кој воведе револуција во урбаното скицирање!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР