Секоја јувелирска колекција која е креирана од брендот Van Cleef & Arpels има своја специфична тема …

Овој реномиран француски бренд обично избира конкретен камен или интересен извор на инспирација за своите нови креации. Најновиот пример за ова е новата колекција Van Cleef & Arpels Le Secret, која претставува совршена комбинација од скапоцени камења и се базира на механички визии, инспирирани од природата.

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Инспирирана од природата и амајлии, колекцијата “Le Secret” нè потсетува на тајна градина на скапоцени камења со бујна цвеќе, егзотични дрвја, песната на птиците и јато од пеперутки. Мајката природа, дефинитивно е најталентираниот дизајнер.

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Колекцијата е шармантна, изненадувачка и луксузна, во согласност со долгогодишната традиција на брендот Van Cleef & Arpels, во создавањето на јувелирските симболи кои стануваат необични талисмани, сеќавања и лични богатства.

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnamaNesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

Nesvakidašnja kolekcija nakita inspirisana tajnama

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДрагица Ристеска Димитровска 57-то издание на Венециското биенале “Viva Arte Viva
Следна објаваУникатен хотел Pulitzer Amsterdam!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР