Боите, шарите и текстурите создаваат фантастична атмосфера во оваа обоена кујна во Монтреал, која е инспирирана од внатрешноста на француските бистроа.

Иако сопствениците првобитно инсиситирале на бела кујна, биле одушевени кога дизајнерот Филип Кот им го покажал темно синото решение за елементите во кујната. Бил сигурен дека ќе им се допадне.

Kuhinja u stilu francuskog bistroa

Инспирирани од пријатната атмосфера која владее во оваа кујна каде што почнува денот, сопствениците сакале исто така, да создадат релаксирана и романтична атмосфера за попладневното пиво и помфритот.

Интересен шик амбиент на материјали кои креираат богат  амбиент, каде совршено се вклопуваат рачно боените марокански плочки, отворените дрвено полици, синиот дрвен кабинет и елегантните плочки со шара на рибја кост, со кои е поплочен делот над работните елементи и садоперот. Стаклената врата води кон дворот и дозволува светлото да го освежи и пополни просторот. Во аголот има и остава која е привлечна и функционална.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКапачки костими за рамен стомак!
Следна објаваФантастична Chaumet колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР