Се ближат новогодишните празници и сите секако сакаме да ослабеме за кратко време. Со следниов рецепт кој го користат холивудските познати звезди а е препорачан од познатата нутриционистка Kimberly Schneider ќе ви помогнеме да ја остварите таа ваша желба. Оваа позната нутриционистка неодаман аја објави својата прва книга со повеќе од 85 рецепти и совети за здрав начин на исхрана. Еден од нејзините најважни совети е конзумирањето на зелено смути кои ја подмладува кожата , го успорува стареењето и секако најважното ги топи маснотиите. За многу од познатите холивудски личности ова е замена за доручек.

Најдобро е да набавите органско овошје и зеленчук.

Потребни состојки;

2 лажици вода

1 зелна салата

3-4 сташпчиња целер

1 шака спанаќ

1 јаболко

1 крушка

1 банана

1 лимон

Сите овие состојки убаво се мијат и се ставаат во блендер да се измиксираат и смутито е подготвено за конзумирање.

Уживајте!!

download-34

green-smoothie-gray-table

green-smoothie-recipe-for-kids

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 19.12. – 25.12.2016 година!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (19.12 – 25.12)
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР