Канадска архитектонска фирма и tongtong, неодамна го завршиаја проктот Zinc House во Торонто, кој ги спојува современиот стил со традиционалниот, во изградбата на станови. Однадвор, дизајнерскиот тим постави слоеви на цинк плочи над традиционалните керамички. Користеа и големи прозори за да го разбијат традиционалниот изглед и за да го внесат природното светло во домот.

Цинкот го наоѓаме и во внатрешноста, поточно во сивата кујна на орманите и на работната површина. Иако овој модерен материјал создава модерен изглед заради неговите чисти линии, цинк кујни – всушност датираат уште од 19 век. Важно е да се нагласи, дека цинкот е природен антимикробен материјал кој воедно е и отпорен на буѓа.

zinc-kitchen

fireplace-copy

another-angle

tv-cabinet heading-out-back-copy stairs-and-study-1-copy

triangular-window-copy zinc-exterior-copy

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУтринска рутина за посреќен ден!
Следна објаваH&M: Есенска колекција 2016
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ