Мислевте дека вашите соседи се лоши? Запознајте ги нивните.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG1_bigПристигнува „Соседи 2“ , продолжението на најпопуларната оригинална комедија во 2014 година. На ѕвездите од првиот дел, Сет Роген, Зак Ефрон и Роуз Берн, им се придружува Клои Грац-Морец.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG2_bigНиколас Столер повторно режира филм за тоа што се случува кога родителите ќе се свртат против сестринството во нивната близина. Сега Мек (Роген) и Кели Раднер (Берн) треба да добијат второ дете и спремни се конечно да преминат кон зрел живот и да се преселат во предградието.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG3_bigНо, само што помислиле дека го вратиле соседството во свои раце, и дека е безбедно да ја продадат куќата, откриваат дека до нив се доселило сестринство, кое е уште полудо од Теди (Ефрон) и неговото братство.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG4_bigБидејќи им здодеал сексистичкиот и рестриктивен школски систем, необичните девојки од Капа Ну решиле да отворат куќа во која ќе можат да прават што сакаат. Кога Шелби (Морец) и незјините сестри, Бет (Кирси Клемонс) и Нора (Бини Фелдстин), наоѓаат совршено место блиску до кампусот, нема да дозволат фактот што се наоѓа во мирна уличка да ги спречи да прават неповторливи журки какви што правеа и момците.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG5_bigПринудени да побараат помош од еден бивш сосед кој знае како да ги среди новите сосетки, Раднерови со помош на најдобрите пријатели Џими и Пол, ќе го доведат харизматичниот Теди како свое тајно оружје.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG7_big

Ако тој не успее да се инфилтрира во сестринството и со својот шарм да се пробие низ него, тогаш 30-годишниците ќе го растурат домот на сестринството Капа. Но, ако мислат дека нивните сосетки ќе седат мирни, тогаш сериозно ја потцениле моќта на младата генијалност и вистинското лудило.

Neighbors2_Sorority_Rising_IMG6_big

Премиерното прикажување на „Соседи 2“ пред македонската публика e нa 19.05.2016 (четврток), по што филмот ќе биде поставен на редовната кино програма во Cineplexx.

Divianarts.com е медиумски покровител на кино Cineplexx МК.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн инспириран од лудите 70-ти!
Следна објаваИсландска магија
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ