Овие смирувачки минималистички фотографии на небо кога е изгрејсонце и зајдисонце се дело на фотографот Ерик Кахан. Тој ги “фатил” овие нијанси со четири различни камери, користејќи градирачки филтери кои се користат во филмската индустрија за да може да ги зароби во еден момент и композиција боите кои ги создавала природата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДа му помогнеме на 8 годишниот Кирил!
Следна објаваМодна икона | Ed Westwick
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР