Тенка е границата помеѓу шик изглед со принт од животни, и изглед кој изгледа ефтино и спремно за во канта ѓубре. Наместо да сте во постојан страв од ваков вид на принт и постојано да го избегнувате, нека ве заведе овој моден тренд и и поиграјте си со вашата фантазија. Верувајте ни, со првото парче (ама само едно, еднинствено), секогаш ќе изгледате шик, а никако ефтино.

Наша инспирација се Кејт Мос (кралицата на леопард капути) и Лив Тајлер, но и модната колекција на Миу Миу и Селин.

Во нашата галерија погледнете ги овие топ 6 парчиња со леопард, кои се едни од најубавоте парчиња со принт од животни.

miu-miu (1) miu-miu-1 topshop zara ysl gianvito

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапознајте го најслаткото животинче на светот
Следна објаваСоништа на платно | Димитра Милан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ