Кога станува збор за дизајн на ентериер, стилови и комбинации на стилови има навистина многу: скандинавски, минималистички, урбани, традиционални, класика, модерно и други и токму кога мислите дека сте ги совладале и разбарале сите, се појавува нов, зар не?

Така настанал шарениот минимализам, кој од  минимализмот ги превземал едноставните форми и скандинавскиот стил на уредување на ентериер кој секогаш изгледа свежо и ведро, но му е додаден мебел или детали во светли бои како кобалт сина, зелени смарагд или светло-црвени. Шарениот минимализам сè уште се темели на едноставни и природни тонови и изгледа свежо и отворено, но не двоумете се и на неговата едноставна бела основа додадете предемети во светли бои што ги сакате и сигурно нема да погрешите. Ви претставуваме токму такви ентериери кое ќе ве поттикнат и инспирираат. Уживајте!

43acbd21f4fd2ebaf2f6a528caea70c9

4f53c4707718fa51e9f5dde791412f66

9a0aecd7f052999e2d0ddff0bdff5317

020f6aa0d7ac1a278f7fbd2ba5e287c8

63fa75b85d7b7ef88c69685485fb2f7c 8645158a900ca0a203d38bf98cc98246 a6f57dde992309683fad887454ec920d add-color-without-painting b3c7f74cabc62072cf7ccaace3f1928d daf2ebaa3e3e2cf7e44e82c089563fe8 e2e193c6ea03775c1cb642ca50d2bb61f035a1f41f7ccaa8ecad7853a15d42db

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМотивирајте се од ден во ден!
Следна објаваСветлосните завеси | Магија во просторот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ