Инспириран од музиката, младиот илустратор и 3D аниматор Вања Шереметкоски, кој работи под името Alhemyo, секојдневно создава нови дела и приказни. Вљубеник е во блузот, гитарист во бендот “The Sluts”, а воедно и дизајнер на дел од плакатите кои го привлекуваат вниманието пред секој настап.

,, Тоа е само една интересна приказна инспирирана од името на бендот. “ –изјавува тој.

Дел е и од тимот на независниот театар “Theatra” и вели дека му е голема чест што има прилика да соработува со нив. Виновник е и за teaser-от на претставата “House Sitters” во изведба на овој театар. Скромен, но многу талентиран млад креативец.

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР