Дерек Лам, во оваа сезона им оддава почит на хероините од филмовите на Вуди Ален, поточно на вистинските Њујоркчанки, преку современото толкување на американски стил зачинето со духот на 70-тите години.

За модната колкеција есен 2015, дизајнерот oдбра природни земјени тонови, меѓу кои се истакнуваат загасито портоколавата и нежната беж, но вие ќе најдете тука и модели со морски бои како темносината и аквамарин. Овие две групи на бои, дизајнерот сугерира да се носат самостојно, како и во комбинации.

Навидум едноставни комбинации кои со себе ја носат елеганцијата, а презентираните класични парчиња добиваат на модерноста. Здолништа и панталони со нагласени рабови, јакни со широки јаки, отворен грб, долги слоевити елеци – се некои од елементите кои ја  додаваат  дозата –  шик. На крајот, можеме да заклучиме дека целата колекција е обележана со впечатливи  јаки.

ALE_0415 (1)

ALE_0040

ALE_0304

ALE_0348

ALE_0325

ALE_0085

ALE_0079

ALE_0022

ALE_0404

ALE_0558

ALE_0478

ALE_0013 (1)

ALE_0164

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп од 14.09. – 20.09.2015 година
Следна објава“The Danish Girl” | Оскар му се насмевнува на актерот Еди Редмејн
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ