Samsung го објави наследникот на популарниот Galaxy Ace. Galaxy Ace Plus има подобрени хардверски карактеристики.
Samsung Galaxy Ace Plus има процесор со работен такт од 1 GHz, 512MB RAM, 3GB внатрешна меморија, дисплеј на допир со големина на дијагонала од 3,65 инчи, а освен хардверските подобрувања, има промени и во дизајнот – куќиштето е изработено од сјајна наместо од мат пластика.

 

[box_light]

Мрежа  HSDPA 7.2Mbps 900/2100 EDGE / GPRS 850 / 900 / 1800 / 1900
Процесор  1GHz
Екран  3,65 “HVGA (320 x 480) TFT екран
Оперативен систем  Андроид 2.3 (Gingerbread)
Камера  5МП, автоматски фокус, LED блиц
Видео  MPEG4, H.263, H.264
Снимање / репродукција: WVGA @ 30fps
Аудио MP3, AAC, AAC +, eAAC +Музички плеер со SoundAlive ,3.5 милиметарски порт, стерео FM радио со RDS
Поврзување Bluetooth ® технологија V 3.0 , USB2.0,  Wi-Fi 802.11 b / g / n
Меморија  3GB + 512MB (RAM) MicroSD (до 32GB)
Стандардна батерија Li-Ion 1300[/box_light]

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ