1

Ве водиме во внатрешноста на еден прекрасен дом, кој е многу креативно организиран и го привлекува вниманието со оригиналниот дизајн. Станува збор за впечатлив шведски дуплекс чие внатрешно уредување ги има сите белези на скандинавскиот стил, но и мноштво уникатни елементи. Доминантната бела боја е во комбинација со шарените ориентални килими и изложените дрвени греди, правејќи го просторот шармантен и пријатен. Иако е со површина од 123 метри квадратни, ентериерот изгледа многу помал, најмногу поради неговиот необичен распоред на четири различни висини. На првото ниво е сместена пространа дневна соба, на второто се кујната и трпезаријата, додека на останатите две нивоа се распоредени спалните соби и бањата. Не изостанува комфорот и функционалноста, а уште од влезот дочекува со топла и гостопримлива атмосфера. Деталите се разновидни и колоритни, кокетирајќи со ретрото и винтиџ естетиката. Уживајте во разгледувањето на овој преубав животен амбиент и инспирирајте се!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (09.03 – 14.03)
Следна објаваДали ме чекаш – Гијом Мисо
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ