Британските автомобилски медиуми најавуваат дека 4C ќе почне да се продава во Велика Британија веќе во 2013-тата година, и дека цената ќе биде околу 45.000 фунти.
4C ќе се испорачува со 1.7 литарски турбо-бензински агрегат, кој ќе испорачува помеѓу 200 и 230 коњски сили. Ќе има менувач со двојна спојка и погон на задните тркала, тежок само 850 килограми. Максимална брзина поголема од 250 километри на час и забрзување до 100км/ч за 4.5 секунди.

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР