Холандскиот производител на автомобили Savage Rivale ќе почне со производство на првиот супер кабриолет со четири врати. Со 670 КС и V8 мотор под хаубата, Rivale Roadyacht GTS ќе биде способен да развие од 0-100 км/ч за 3,4 секунди, додека максималната брзина ќе достига импресивни 303 км/ч.

Savage Rivale Roadyacht GTS е еден од најексклузивните автомобили во светот, ќе бидат произведени само 20 примероци достапни во три бои.

Погледнете ги фотографиите и видеото.

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР