Најголемите дизајнерски имиња го изработија божиќното дрво на нов, интересен начин, но со свој личен печат, како дел од хуманитарниот настан “Les Sapins de Noel” оддржан во Париз, на почетокот на месец декември. Собраните средства од дизајнерските елки беа донирани за A.V.E.C, организација посветена на деца заболени од рак.


Stella McCartney и Dior


Mode Et Tendance и Jean Paul Gaultier


Louis Vuitton и Chanel


Pierre Hermé и Jean Claude Jitrois & Jonone

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНе се откажувајте!
Следна објаваDarth Vader од хартија
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР